Застосування GNSS RTK в інспекції зелених насаджень

Категорії
Зміст
 1. Переваги використання RTK в інспекції зелених насаджень
 2. Методи та інструменти, що використовуються при інспекції
 3. Приклади успішного застосування RTK у різних країнах
 4. Приклади покращень та результатів, досягнутих завдяки високій точності даних

Зелені насадження, що включають міські парки, дерева вздовж вулиць, сади та сквери, відіграють ключову роль у створенні здорового та стійкого міського середовища. Вони не тільки покращують візуальний аспект міста, але й забезпечують ряд екологічних переваг, таких як поглинання вуглекислого газу, покращення якості повітря, зниження температур у спеку та створення довкілля для різних видів тварин. Крім того, зелені насадження сприяють психологічному благополуччю городян, пропонуючи простори для відпочинку та рекреації.

Точна інспекція зелених насаджень необхідна підтримки їх здоров'я та довговічності. Вона включає моніторинг стану рослин, виявлення проблем, таких як хвороби, шкідники або пошкодження від екологічних факторів, а також оцінку потреб у догляді та оновленні. Ефективна інспекція допомагає своєчасно реагувати на проблеми, запобігаючи їх посиленню та забезпечуючи сталий розвиток зелених зон.

Технологія RTK (Real Time Kinematic) – це метод високоточної супутникової навігації, який працює на основі використання фази несучої хвилі сигналів GPS/GNSS (наприклад, GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU) для визначення місця розташування з точністю до сантиметра. У контексті інспекції зелених насаджень, технологія RTK може використовуватися для точного картографування розташування дерев та інших елементів ландшафту, а також для запису даних про їх стан. Це дозволяє створювати деталізовані бази даних та карти, забезпечуючи ефективне планування догляду та керування зеленими насадженнями.

Переваги використання RTK в інспекції зелених насаджень

Застосування RTK в інспекції зелених насаджень пропонує безліч переваг:

 • Точність: RTK дозволяє точно визначати розташування кожного елемента зеленої зони, що критично важливо для ефективного планування та управління.
 • Ефективність: з використанням RTK процес інспекції стає швидше і ефективнішим, оскільки зменшується необхідність у ручному вимірі та контролі.
 • Найкраще Управління Даними: точні геопросторові дані, що отримуються за допомогою технології RTK, полегшують створення та оновлення баз даних та карток зелених насаджень.
 • Покращений моніторинг та догляд: завдяки точності даних можна краще відстежувати стан зелених насаджень та своєчасно реагувати на проблеми, такі як хвороби або ушкодження.
Компанія Геометр створює недорогі та доступні рішення з використанням технології RTK: GNSS Базові станції для корекції супутникових сигналів, Роверні RTK приймачі, польове та десктопне програмне забезпечення, поправки RTK від мережі Базових Станцій в Україні. Технологія GNSS RTK завдяки компанії Геометр стає доступнішою.
Методи та інструменти, що використовуються при інспекції

Застосування RTK в інспекції зелених насаджень включає використання спеціалізованого обладнання та методів. В основі процесу лежать приймачі RTK, які встановлюються на пересувні пристрої, такі як дрони, ручні пристрої або транспортні засоби. Ці приймачі синхронізуються з базовою станцією корекцій мережі, щоб забезпечити високу точність позиціонування.

Крім обладнання RTK, використовуються програмні рішення для обробки та аналізу зібраних даних. Це включає картографічне програмне забезпечення, здатне відображати точні геопросторові дані, та системи управління базами даних для зберігання та аналізу інформації про стан зелених насаджень.

Застосування обладнання GNSS RTK в інспекції може також включати інтеграцію з іншими технологіями, такими як дистанційне зондування або аерофотозйомка, для отримання більш повної картини стану зелених насаджень.

Приклади успішного застосування RTK у різних країнах

Приклади застосування RTK для інспекції зелених насаджень можна знайти в усьому світі:

 • США: У деяких містах США, таких як Сан-Франциско, технологія RTK використовується для точного картографування міських дерев. Це дозволяє міським службам більш ефективно управляти зеленими зонами, планувати роботи з обрізки та догляду за деревами, а також відстежувати зміни в ландшафті.
 • Європа: У деяких європейських країнах, наприклад, у Німеччині, технологія RTK застосовується для моніторингу здоров'я та стану дерев у міських парках. Це допомагає у ранньому виявленні хвороб та шкідників, запобігаючи втраті дерев.
 • Азія: У країнах, таких як Японія, де часті природні катастрофи, технологія RTK використовується для оцінки пошкоджень зелених насаджень після землетрусів або тайфунів. Це сприяє швидкому та ефективному відновленню зелених зон.
Приклади покращень та результатів, досягнутих завдяки високій точності даних

Застосування технології RTK в інспекції зелених насаджень призвело до значних поліпшень управління міською зеленню. Висока точність даних завдяки технології RTK дозволила досягти наступних результатів:

 • Покращений моніторинг стану дерев та рослин: Точні геопозиційні дані полегшили відстеження здоров'я та зростання дерев. Наприклад, у містах, де використовується RTK, вдалося більш ефективно ідентифікувати та лікувати захворілі або пошкоджені дерева, запобігаючи їх подальшому погіршенню або загибелі.
 • Оптимізація планів догляду за зеленими насадженнями: Точні карти об'єктів дозволили розробити ефективніші плани догляду, включаючи оптимальне розподілення ресурсів для поливу, обрізання та добрива. Це призвело до більш здорових та стійких зелених насаджень.
 • Ефективне реагування на екологічні проблеми: Завдяки точності RTK, міські служби змогли швидко реагувати на проблеми, пов'язані зі зміною клімату, забрудненням довкілля та іншими екологічними загрозами, що впливають на зелені насадження.
 • Покращене планування міського простору: Деталізовані карти, створені з використанням RTK, допомогли міським планувальникам ефективніше проектувати нові зелені зони та оптимізувати існуючі, враховуючи точні дані про розподіл та стан насаджень.
 • Підвищення екологічної свідомості серед населення: Точні та наочні дані сприяли підвищенню поінформованості мешканців про стан міської зелені, що, у свою чергу, зміцнило громадську участь у збереженні та розвитку зелених насаджень.
Рекомендовані товари

Компактний і простий у використанні ідеальний інструмент для 3D-зйомки оглядових люків, тротуарів, бордюрів, сходинок, елементів ландшафту, а також картування траншей та підземних комунікацій електричних, газових, водопровідних і каналізаційних мереж.

Одночастотний комплект з дециметровою точністю на безкоштовному супутниковому сигналі, та з можливістю отримання точності RTK L1. Нова серія приймачів у компактному корпусі GM PRO mini. Комплект складається із захищеного смартфона з встановленим фірмовим програмним забезпеченням geometer і GNSS приймача GM PRO model S, який підключається до смартфону по Bluetooth.

Геодезичний комплект для позиціювання з сантиметровою точністю RTK та отримання високоточних координат. Комплект складається з двохчастотного GNSS приймача GM PRO U, захищенного смартфону із встановленим ПЗ на вибір.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*