Поширені питання
-
Чим відрізняється GPS від GNSS
GPS ("Global Positioning System") - це американська супутникова система, одна з багатьох супутникових систем, яка використовується для навігації. За допомогою однієї GPS можна отримати точність навіть до декількох міліметрів.
Також, існує система ГЛОНАСС - Росія; GALILEO - супутникова система Європейського Союзу; BEIDOU - супутникова система Китаю; QZSS (Quasi-Zenith Satellite System) - японська супутникова система; IRNSS (Indian Regional Navigation Satellite System) - Індійська Супутникова Система.GNSS - це загальна назва усіх супутникових систем, бо приймачі бувають односистемні з підтримкою тільки, наприклад, GPS або тільки ГЛОНАСС, але якщо приймач підтримує роботу з декількома супутниковими системами, то такий приймач буде мати назву GNSS. Використання мультисистемних приймачів підвищує стабільність та точність супутникових даних, особливо в місцях слабкого прийому.
-
Для чого використовуються GNSS RTK системи
Системи GNSS RTK ідеально підходять для всіх типів картографічних зйомок за допомогою супутникової навігації, оскільки вони можуть аналізувати інфраструктуру місцевості в найдрібніших деталях. Вони є цінними інструментами для землевпорядників під час визначення розташування кабелів, труб, будівель та будь-якої іншої інфраструктури. GNSS RTK системи також можна використовувати для точного картографування природного ландшафту для географічних досліджень або підготовки землі для ландшафтних дизайнерів або під час планування доріг або будівель.
-
Для чого потрібне точне землеробство?
Застосування точного землеробства дозволяє аграріям підвищити ефективність управління виробничим процесом, раціонально використовувати наявні матеріально-технічні, фінансові, сировинні та трудові ресурси.
За рахунок впровадження системи паралельного водіння (курсовказівника) можна наочно зменшити виробничі витрати і знизити собівартість продукції. Використовуючи сучасну високопродуктивну техніку, що дозволяє застосовувати цифрові технології, можливо економити до 15% і більше загальновиробничих витрат.
Оцифровка полів за допомогою спеціальних приладів дозволяє реально оцінити ситуацію в господарстві і оптимізувати технологію вирощування сільгоспкультур, виключити перевитрату ПММ, насіння, засобів захисту рослин та забезпечити підвищення врожайності. Агроном в найкоротші терміни і з високою точністю зможе виконати картування полів (створення електронних карт), отримати контур поля будь-якої форми.
При досить великому масштабі такий підхід дозволяє значно знизити витрати на виробництво одиниці продукції і підвищити рентабельність. -
Чому агронавігатори деяких виробників "бачать" багато супутників, але дають погану точність при паралельному водінні?
При роботі із деякими агронавігаторами можна помітити ситуацію, коли є у видимості близько 20 супутників, а агронавігатор веде вбік на 1,5 - 2 метри. З чим це пов'язано? В першу чергу не кожен GPS/GNSS приймач підходить для системи паралельного водіння. У провідних виробників є приймачі окремо для паралельного водіння, для геодезії, для складання карт, тощо. Зараз у продажу можна знайти багато різних пристроїв, які можуть приймати сигнал одночасно від більш ніж 20 супутників, але це не дає можливості використовувати їх для точного паралельного водіння, якщо вести мову про точність меншу за 30 см від ряду до ряду. Це пов'язано з тим, що такі навігатори комплектуються недорогими побутовими приймачами супутникових сигналів, в які виробник заклав функцію швидкого визначення місцеположення, але не заклав функцію точного водіння.
Паралельне водіння буде точним тільки при використанні спеціалізованих GNSS приймачів та базових станцій (RTK - технологія, яка дозволяє отримати сантиметрову точність), або із застосуванням спеціального програмного забезпечення, яке вносить коригування саме для точного паралельного водіння. -
Скільки одночасно супутників "ловить" агронавігація Геотрек
GNSS приймач GM Smart, яким обладнується навігація Геотрек, працює одночасно із супутниковими системами GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS, IRNSS, SBAS і може одночасно "бачити" до 40 супутників.
-
Якщо є 2 поля із довгою спільною межею, як рівно проїхати перший гон, не "залізши" на поле сусіда?
Для цього в навігаторі Геотрек є функція "Рух по азимуту". Потрібно вибрати рух по прямій А-B, почавши рух поставити точку А, після чого з'явиться азимут, напрямку якого і потрібно дотримуватися.
-
Чи є в навігаторі Геотрек функція виміру площі поля?
Так. Програмне забезпечення geotrack включає функцію вимірювання площі поля. При цьому виміряти площу можна навіть зі зміщенням антени вправо або вліво. Для цього потрібно вибрати функцію "Вимірювання площі" в головному меню та об'їхати поле по периметру, замкнувши контур. Отримане поле можна зберегти для подальшої роботи.
-
Чи можна в навігаторі перервати роботу, а потім продовжити її з того ж самого місця?
Так. Є 2 варіанти дій в такому випадку. 1. При короткій перерві роботу можна поставити на паузу, а потім продовжити. 2. Роботу можна зберегти і потім продовжити із збереженого місця.
-
Чи має система навігації Геотрек функцію лічильника гектарів?
Програмне забепечення geotrack по суті є вдосконаленою версією лічильника гектарів, але із значно більшою функціональністю. Під час руху оброблені гектари автоматично розраховуються, в залежності від ширини захвату агрегату та пройденої дистанції.
-
Чи є в навігації Геотрек функція управління секціями обприскувача?
В ПЗ geotrack передбачена така можливість, яка працює при інтеграції із комп'ютером управління секціями обприскувача Geoline.