База знань GNSS/RTK

  • FKP - мережеве рішення з кодом і носієм, що використовує систему градієнтних повідомлень для опису загального середовища коригування (а не коригування, розроблене та адаптоване до унікальної позиції). Він відрізняється від підходу MAC і має власні типи повідомлень, визначені в RTCM.
  • iMAX - термін Leica для їх мережі iMAX, яка використовує підхід до найближчої фізичної опорної станції з різними коригуваннями мережі.
  • MAC - мережеве рішення з кодом і носієм, що використовує методи (і повідомлення) «Master – Axillary», як визначено в RTCM.
  • NEAR - означає, що пропозиція користувача NMEA використовуватиметься для вибору найближчої фізичної базової станції, і користувач буде підключений до неї. Також називається єдиним базовим рішенням.
  • NRT -  інше визначення для NEAR
  • NRTK - Мережевий RTK, загальний термін, який можна застосувати до будь-яких термінів/методів, наведених тут. Оскільки методології MAC і FKP втрачають популярність, все більше і більше рішень просто використовують єдині базові підходи або створюють штучні спостереження (використовуючи або застарілі повідомлення, або повідомлення MSM). NRTK зараз є кращим терміном, який для цього використовується.
  • VRS - Віртуальна референсна станція. Цей термін означає створення нефізичної базової станції, яка синтезується між мережею фізичних станцій. Це, розроблено для отримання ряду переваг, хоча вони не завжди явні в порівнянні із фізичною станцією.
  • PPP - це метод посилення сигналу, який усуває помилки GNSS для забезпечення високої точності позиціонування з використанням тільки одного приймача. Рішення PPP покладаються на супутниковий годинник та орбітальні поправки ГНСС, які генеруються глобальною мережею CORS. Ці поправки доставляють користувачеві через супутник або Інтернет, що забезпечує позиціонування в реальному часі на рівні дециметрового рівня або вище без використання наземної інфраструктури. Рішення PPP зазвичай вимагають періоду конвергенції 5-30 хвилин для усунення будь-яких локальних спотворень, таких як атмосферні умови, багатопроменевість та геометрія супутника.