Як портативний GNSS RTK пристрій може допомогти в роботах з прокладання труб

Категорії

How handheld GNSS RTK device can help to lay pipes

Точне позиціонування має вирішальне значення при прокладанні труб, оскільки навіть невеликі помилки в розташуванні можуть призвести до значних проблем на лінії. Неправильно розміщені труби можуть призвести до протікання, пошкодження і навіть виходу з ладу всієї системи. Крім того, неправильно вирівняні труби можуть спричинити проблеми з подальшим будівництвом та обслуговуванням. Точне розташування також забезпечує ефективне використання ресурсів і матеріалів, оскільки труби можна розмістити найбільш ефективним і рентабельним способом.

Крім того, технологію GNSS RTK також можна використовувати, щоб переконатися, що труба розміщена на правильній глибині, що особливо важливо для підземного прокладання труб. Це допомагає уникнути конфліктів з іншою підземною інфраструктурою, наприклад, комунікаціями.

Крім того, для прокладання труб у будівництві технологія GNSS RTK також корисна для створення креслень у виконанні та ведення записів процесу будівництва. Це допомагає переконатися, що труба розміщена в правильному місці та на висоті, що труба встановлена на правильній глибині та що труба встановлена на правильному рівні. Це важливо для майбутніх робіт з обслуговування та ремонту.

Загалом технологія GNSS RTK дозволяє набагато точніше прокладати труби, що призводить до підвищення ефективності, економії коштів і зниження ризику проблем і збоїв у майбутньому. 

Як портативні GNSS RTK пристрої можна використовувати на будівельному майданчику

Портативні пристрої GNSS RTK можна використовувати на робочому місці різними способами. Одним із найпоширеніших способів є використання пристрою як ровера, який підключено до базової станції у відомому місці. Наприклад, Walker RTK отримує скориговані супутникові сигнали від базової станції та використовує їх разом із власними супутниковими вимірюваннями для визначення свого точного місцезнаходження.

Ця інформація може бути використана для керівництва оператором важкої техніки під час укладання труб або інших будівельних робіт. Наприклад, пристрій можна використовувати, щоб переконатися, що труби розміщені в правильному місці та на глибині, а також що вони правильно вирівняні. Пристрій також можна використовувати для створення креслень виконаних робіт, які є детальними записами процесу будівництва.

Інший спосіб використання портативних пристроїв GNSS RTK на робочому місці – це окремий пристрій. Ці пристрої мають здатність надавати в режимі реального часу точні позиції на рівні сантиметра навіть без базової станції. Це досягається за допомогою техніки під назвою «мережевий RTK», яка використовує кілька опорних станцій, підключених до центральної мережі, яка надає поправки. Це може бути корисним у віддалених районах, де неможливо встановити базову станцію.

GNSS Walker RTK

Переваги використання портативних пристроїв GNSS RTK для прокладання труб

Є кілька переваг використання портативних пристроїв GNSS RTK для прокладання труб.

  1. Підвищення ефективності та продуктивності: Walker RTK дозволяє швидше та точніше прокладати труби, що призводить до підвищення ефективності та продуктивності. Це може призвести до значної економії коштів, а також скорочення часу простою та затримок.
  2. Зменшення кількості помилок і переробки: портативні пристрої GNSS RTK надають надзвичайно точну інформацію про місцезнаходження, що допомагає зменшити кількість помилок і переробки. Це може значно заощадити час і гроші, а також зменшити ризик майбутніх проблем і збоїв.
  3. Покращена безпека на робочому місці: портативні пристрої GNSS RTK можуть підвищити безпеку на робочому місці, дозволяючи швидше та точніше прокладати труби. Це може зменшити необхідність перебування працівників у небезпечних зонах протягом тривалого періоду часу та може допомогти знизити ризик нещасних випадків.
  4. Підвищена точність у розміщенні труб. Завдяки високій точності, яку забезпечують Walker RTK або GM RTK, розміщення труб можна виконувати з вищою точністю, що гарантує правильне розташування, глибину та вирівнювання. Це особливо важливо для підземної прокладки труб, оскільки це допомагає уникнути конфліктів з іншою підземною інфраструктурою, наприклад, комунікаціями.
  5. Створення креслень у виконанні: портативні пристрої GNSS RTK також можна використовувати для створення креслень у виконанні, які є детальними записами процесу будівництва. Це може бути корисним для майбутніх робіт з технічного обслуговування та ремонту, а також для аналізу даних для покращення майбутньої роботи.

Загалом використання портативних пристроїв GNSS RTK для прокладання труб може призвести до підвищення ефективності, економії коштів і зниження ризику проблем і збоїв у майбутньому. Він також може надати детальну інформацію про процес будівництва, яка може бути корисною для майбутніх робіт з обслуговування та ремонту.

Потенціал для подальшого прогресу у використанні GNSS RTK

Майбутні наслідки та потенціал для подальшого прогресу у використанні портативних пристроїв GNSS RTK для прокладання труб є значними. Деякі потенційні розробки включають:

  • Інтеграція з іншими технологіями: портативні пристрої GNSS RTK можна інтегрувати з іншими технологіями, такими як дрони або роботи, щоб забезпечити ще точнішу та ефективнішу прокладку труб. Наприклад, за допомогою дронів можна досліджувати територію та створювати 3D-модель рельєфу, а за допомогою роботів можна фактично прокладати трубу.
  • Автоматизація: досягнення в галузі штучного інтелекту та машинного навчання можуть дозволити автоматизувати певні аспекти прокладки труб, такі як розрахунок поправок або створення креслень у виконанні. Це може призвести до ще більшої ефективності та економії коштів.
  • Удосконалення мережі RTK: у майбутньому мережа RTK стане надійнішою та надійнішою, що забезпечить більшу гнучкість щодо кількості опорних станцій і зони покриття. Це зробить мережу RTK більш доступною та більш широко використовуваною.
  • Розширені діапазони частот: майбутні портативні пристрої GNSS RTK зможуть відстежувати більше діапазонів частот, що покращить точність рішення та зменшить вплив помилок іоносфери та тропосфери.
  • Моніторинг у режимі реального часу: портативні пристрої GNSS RTK можна використовувати для моніторингу процесу укладання труб у режимі реального часу. Це може дозволити швидко виявити будь-які проблеми та оперативно вжити заходів для їх усунення, що може заощадити час і гроші.

Загалом потенціал для подальшого прогресу у використанні портативних пристроїв GNSS RTK для прокладання труб є значним. Ці розробки можуть призвести до ще більшої ефективності, економії коштів і підвищення безпеки в процесі прокладання труб.

( 14 )
Рекомендовані товари

Компактний і простий у використанні ідеальний інструмент для 3D-зйомки оглядових люків, тротуарів, бордюрів, сходинок, елементів ландшафту, а також картування траншей та підземних комунікацій електричних, газових, водопровідних і каналізаційних мереж.

Walker RTK з професійним геодезичним мобільним додатком SurvX - це ідеальний комплект для геодезичної зйомки, а також для 3D-зйомки оглядових люків, тротуарів, бордюрів, сходинок, елементів ландшафту, а також картування траншей та підземних комунікацій електричних, газових, водопровідних і каналізаційних мереж. 

Телескопічна віха TS180, виконана з алюмінію, легка і міцна у використанні. Віха має стандартне різьблення 5/8" для використання з легкими GNSS приймачами. Верхня секція віхи оснащена неопреновою накладкою з пінистого матеріалу, що дозволяє комфортно працювати в холодну пору року.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*