Переваги використання GNSS RTK для картографування інженерних комунікацій

Категорії

The Benefits of Using GNSS RTK for Utility Mapping Projects

Картування інженерних комунікацій — це процес визначення та картографування підземних активів, таких як водо- та газопроводи, електричні кабелі та оптоволоконні мережі. Ці активи відіграють вирішальну роль у нашому повсякденному житті, і точне відображення їх є важливим для управління інфраструктурою та планування.

Традиційно картографування інженерних мереж виконувалося з використанням таких методів, як ручне копання та вакуумні розкопки, що може бути трудомістким, дорогим і небезпечним. Однак із розвитком технологій з’явився новий метод, який зробив революцію в індустрії картографування: кінематика реального часу GNSS (RTK).

GNSS RTK – це метод позиціонування, який використовує корекції в реальному часі для підвищення точності даних GNSS (Глобальна навігаційна супутникова система). Використовуючи RTK, геодезисти та фахівці з картографування можуть досягти субсантиметрової точності, що є значним покращенням у порівнянні з традиційними методами GNSS. Далі ми розглянемо різні переваги використання GNSS RTK для проектів картографування інженерних комунікацій.

Як GNSS RTK покращує точність картографування інженерних комунікацій

Однією з найважливіших переваг використання GNSS RTK для картографування інженерних комунікацій є підвищена точність, яку він забезпечує. RTK підвищує точність картографування інженерних комунікацій, використовуючи корекції даних GNSS у реальному часі, що дозволяє геодезистам і професіоналам із картографування досягати субсантиметрової точності.

Ця підвищена точність має вирішальне значення для уникнення дорогих і трудомістких помилок, таких як помилкове врізання газопроводу або копання в неправильному місці. Наприклад, комунальна компанія у Дніпрі використовувала технологію GNSS RTK для картографування своїх підземних активів і змогла скоротити витрати на розкопки на 30% завдяки підвищеній точності картографування.

Іншим прикладом є місто у Київській області, яке використовувало технологію GNSS RTK для картографування своєї підземної інфраструктури. Підвищена точність, яку забезпечує RTK, дозволила їм ідентифікувати та нанести на карту активи, які раніше були невідомі, що допомогло їм приймати більш обґрунтовані рішення щодо управління і планування інфраструктури.

Підвищена точність, яку забезпечує GNSS RTK, не тільки допомагає уникнути помилок, але й призводить до економії коштів. Зменшуючи кількість помилок, допущених у проекті, компанії можуть заощадити гроші на земляних роботах і витратах на ремонт. Підвищена точність також дозволяє краще планувати та приймати рішення, що зрештою може призвести до економії коштів як для компанії, так і для клієнтів.

Як GNSS RTK покращує ефективність і заощаджує витрати при картографуванні інженерних комунікацій

Технологія GNSS RTK кардинально змінює правила для індустрії комунальних карт. Це забезпечує підвищену точність, ефективність, безпеку та економію коштів. Переваги використання GNSS RTK для проектів картографування інженерних комунікацій численні, що робить його цінним інструментом для управління інфраструктурою та планування.

Підвищена точність, яку забезпечує GNSS RTK, має вирішальне значення для уникнення дорогих і трудомістких помилок і призводить до економії коштів. Підвищена ефективність, яку забезпечує GNSS RTK, дозволяє геодезистам і професіоналам із картографування виконувати проекти швидше та з меншою кількістю обладнання, що призводить до значної економії коштів. Покращена безпека праці, яку забезпечує GNSS RTK, допомагає зменшити ризик нещасних випадків і травм під час роботи, а економія коштів, яку забезпечує GNSS RTK, може призвести до значних фінансових вигод як для компанії, так і для клієнтів.

Оскільки світ стає все більш залежним від точного й ефективного картографування підземних активів, галузям промисловості важливо прийняти цю технологію. Завдяки постійному розвитку технології GNSS RTK майбутнє картографування інженерних комунікацій виглядає перспективним. Ми закликаємо галузі та організації прийняти цю технологію та скористатися перевагами, які вона надає для управління інфраструктурою та планування.

Одним із постачальників технології GNSS RTK для інженерного та комунального картографування є компанія Геометр Інтернешнл, надійний та інноваційний виробник портативних GNSS RTK-приймачів, Android-додатку для GPS/GNSS-картографування та картографічної ГІС-платформи. Продукція компанії розроблена, щоб зробити процес картографування точнішим, ефективнішим і безпечнішим. Ми заохочуємо вас вивчити можливості технології GNSS RTK компанії Геометр Інтернешнл для ваших проектів картографування інженерних комунікацій і побачити позитивний вплив, який вона може мати на вашу організацію. Зі зростаючою потребою в точному та ефективному картографуванні підземних активів технологія GNSS RTK готова відігравати ще важливішу роль у галузі картографування комунальних послуг у майбутньому.

( 8 )
Рекомендовані товари

Компактний і простий у використанні ідеальний інструмент для 3D-зйомки оглядових люків, тротуарів, бордюрів, сходинок, елементів ландшафту, а також картування траншей та підземних комунікацій електричних, газових, водопровідних і каналізаційних мереж.

Спеціальний комплект для позиціювання з сантиметровою точністю RTK та отримання високоточних координат. Комплект складається з двохчастотного GNSS приймача GM RTK, захищенного смартфону із встановленим ПЗ для геодезичних робіт 

Мультичастотний GNSS комплект GM PRO 2. Приймач має 965 каналів, та приймає сигнал від супутникових систем GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS, IRNSS. Призначений для виконання геодезичних робіт, таких як: винесення в натуру, визначення чітких меж ділянок, межування, вимір площі полів, розбивка точок, розбивка ліній, ГІС-зйомка, розбивка дороги, вимір діаметра, розбивка ухилу, зйомка ЛЕП, Винос ЖД, Контроль висоти і інші функції. Геодезичний комплект поставляється в герметичній протиударній валізі.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*