Гід GNSS RTK: Устаткування та геодезичні комплекти для точного позиціонування

Категорії
Зміст
 1. Що таке GNSS RTK?
 2. Переваги GNSS RTK:
 3. Устаткування GNSS RTK:
 4. Застосування GNSS RTK:

gnss rtk equipment

GNSS RTK (Real-Time Kinematic) є передовою технологією, яка забезпечує високоточне позиціонування в режимі реального часу. У цій статті ми розглянемо основи GNSS RTK, різні типи обладнання та геодезичних комплектів, а також їх переваги та застосування у різних галузях.

Що таке GNSS RTK?

GNSS RTK – це технологія, що використовує систему глобальної навігації супутників (GNSS) для досягнення високої точності позиціонування в режимі реального часу. Вона заснована на комбінації сигналів від супутникових систем, таких як GPS, ГЛОНАСС, Galileo та BeiDou, та забезпечує миттєву корекцію позиції на місцевості.

Переваги GNSS RTK:

1. Висока точність: Однією з головних переваг GNSS RTK є висока точність позиціонування. Технологія дозволяє досягати точності до кількох сантиметрів, що є критичним чинником у багатьох галузях. Висока точність забезпечує більш точні вимірювання, дозволяє будувати більш точні моделі місцевості та підвищує якість виконання геодезичних та будівельних робіт.

2. Режим реального часу: GNSS RTK надає позиціонування в режимі реального часу, що означає, що користувачі можуть миттєво отримувати дані про місцезнаходження. Це особливо важливо для завдань, що потребують оперативного зворотного зв'язку та моментальної корекції. Режим реального часу дозволяє оперативно реагувати на зміни у навколишньому середовищі та підвищує продуктивність робіт.

3. Висока швидкість оновлення: GNSS RTK забезпечує високу швидкість оновлення даних позиції. Завдяки цьому користувачі можуть отримувати інформацію про своє місцезнаходження з високою частотою, що дозволяє більш точно відстежувати рух об'єктів, проводити динамічне позиціонування та покращувати точність навігації.

4. Зручність та портативність: Сучасні GNSS RTK-приймачі стають все більш компактними, легкими та портативними. Це робить їх зручними у використанні на місцевості, особливо у важкодоступних чи віддалених місцях. Користувачі можуть легко переміщатися та виконувати вимірювання у різних місцях без необхідності встановлення складного обладнання.

5. Безліч додатків: GNSS RTK знаходить широке застосування у багатьох галузях, включаючи геодезію, будівництво, сільське господарство, гірничодобувну промисловість, транспорт, екологію та інші. Можливості GNSS RTK варіюються від створення точних геодезичних мереж до оптимізації управління полями, контролю будівельних робіт, позиціонування транспортних засобів та моніторингу природних ресурсів.

6. Сумісність з іншими технологіями: GNSS RTK може використовуватися у поєднанні з іншими технологіями та інструментами, такими як геоінформаційні системи (ГІС), системи дистанційного зондування Землі (ДЗЗ), аерофотограмметрія та інші. Це дозволяє розширити можливості та застосування GNSS RTK, інтегруючи його з іншими засобами збирання та обробки геопросторових даних.

Переваги GNSS RTK роблять його незамінним інструментом для точного позиціонування та геодезичних робіт. Завдяки своїй високій точності, оперативності та безлічі додатків, GNSS RTK стає все більш популярним у багатьох галузях та сприяє підвищенню ефективності та надійності робіт.

Устаткування GNSS RTK:

Існує широкий спектр обладнання GNSS RTK, призначеного для різних завдань та бюджетів. Ось кілька ключових компонентів, які включаються до геодезичних комплектів GNSS RTK:

 • Базова станція: Базова станція GNSS RTK служить джерелом корекції для ровера та виконує функцію збору даних із супутників та їх подальшої обробки. Вона зазвичай встановлюється на відомій точці та забезпечує точні координати для інших приймачів.
 • Ровер: Ровер GNSS RTK отримує сигнали від базової станції та використовує їх для визначення свого положення з високою точністю. Ровери можуть бути портативними пристроями, інтегрованими в геодезичне обладнання або на транспортних засобах.
 • Корекційні та комунікаційні засоби: Для передачі корекційних сигналів між базовою станцією та ровером використовуються різні засоби зв'язку, такі як радіо, стільниковий зв'язок або Інтернет. Крім того, можуть використовуватися додаткові інструменти та датчики для моніторингу та аналізу даних.

Застосування GNSS RTK:

GNSS RTK знаходить застосування у різних галузях:

 • Геодезія та картографія: GNSS RTK дозволяє геодезистам та картографам створювати високоточні геодезичні мережі, виконувати земельно-кадастрові роботи та створювати точні карти місцевості.
 • Будівництво та інженерія: GNSS RTK використовується для контролю точності будівельних робіт, позиціонування будівельної техніки та виконання геодезичних вимірів на будівельних майданчиках.
 • Сільське господарство: GNSS RTK допомагає сільськогосподарським підприємствам в оптимізації управління полями, точному внесенні добрив та плануванні систем зрошення.
 • Геологія та гірнича промисловість: У геології та гірничодобувній промисловості GNSS RTK використовується для створення точних моделей місцевості, проведення геологічних та геотехнічних досліджень, а також планування та контролю геодезичних робіт на шахтах та копальнях.
 • Транспорт та логістика: GNSS RTK застосовується для точного позиціонування транспортних засобів, моніторингу та оптимізації маршрутів, контролю вантажних перевезень та управління логістичними операціями.
 • Енергетика: В енергетичній галузі GNSS RTK використовується для позиціонування та контролю будівництва енергетичних об'єктів, таких як вітряні електростанції та сонячні ферми, а також для обслуговування та моніторингу енергетичної інфраструктури.
 • Екологія та природоохорона: GNSS RTK застосовується в екологічних та природоохоронних дослідженнях, наприклад, для моніторингу та картографування змін у рослинному покриві, оцінки біорізноманіття та контролю стану екосистем.
 • Цивільне будівництво та муніципальне планування: GNSS RTK використовується для позиціонування об'єктів цивільного будівництва, таких як дороги, мости та будівлі, а також для розробки та контролю муніципальних планів розвитку міст та територій.

У кожній із цих галузей GNSS RTK надає високу точність позиціонування та покращує ефективність робіт, підвищуючи якість та надійність виконання різних завдань.

GNSS RTK є потужним інструментом для високоточного позиціонування в режимі реального часу. З розвитком технологій та доступністю обладнання GNSS RTK стає все більш популярним та широко застосовуваним у різних галузях. Вибір правильного обладнання та комплектації залежить від ваших потреб та бюджету, і його правильне використання може значно підвищити ефективність ваших робіт, забезпечуючи високу точність та надійність позиціонування.

( 8 )
Рекомендовані товари

Компактний і простий у використанні ідеальний інструмент для 3D-зйомки оглядових люків, тротуарів, бордюрів, сходинок, елементів ландшафту, а також картування траншей та підземних комунікацій електричних, газових, водопровідних і каналізаційних мереж.

Мультичастотний GNSS комплект GM PRO 2. Приймач має 965 каналів, та приймає сигнал від супутникових систем GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS, IRNSS. Призначений для виконання геодезичних робіт, таких як: винесення в натуру, визначення чітких меж ділянок, межування, вимір площі полів, розбивка точок, розбивка ліній, ГІС-зйомка, розбивка дороги, вимір діаметра, розбивка ухилу, зйомка ЛЕП, Винос ЖД, Контроль висоти і інші функції. Геодезичний комплект поставляється в герметичній протиударній валізі.

Walker RTK з професійним геодезичним мобільним додатком SurPAD - це ідеальний комплект для геодезичної зйомки, а також для 3D-зйомки оглядових люків, тротуарів, бордюрів, сходинок, елементів ландшафту, а також картування траншей та підземних комунікацій електричних, газових, водопровідних і каналізаційних мереж. 

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*