Walker RTK: Чому компактний ГНСС приймач перевершує смартфон з вбудованим RTK модулем

Категорії

Глобальні навігаційні системи (GNSS) стали невід'ємною частиною сучасного світу, забезпечуючи точне позиціонування та навігацію. Одним із ключових розвитків в цій галузі є впровадження технології Real-Time Kinematic (RTK), яка дозволяє отримувати високоточні результати з міліметровою точністю. У цій статті ми розглянемо, чому компактний GNSS приймач Walker RTK перевершує смартфони та планшети з вбудованим модулем RTK.

Стабільність отримання фіксованого рішення

Саме важливе питання, бо ми розглядаємо RTK приймачі з абсолютною точністю. Отримані дані мають бути точними, а точність має бути надійною, незважаючи на те, що деякі прилади мають внутрішній модуль RTK, це не завжди означає надійність даних. 

GNSS приймач Walker RTK, як і смартфон з модулем RTK може використовуватись у руці. Walker RTK у порівнянні з RTK-Смартфоном покаже кращу продуктивність та стабільність вимірів. Про це ми напишемо в блоці про конструктивну перевагу. 

На практиці, Walker RTK має важливу перевагу, яка полягає в його можливості підняття вище за допомогою віхи або штативу. Це дозволяє покращити якість прийому супутникового сигналу, особливо в умовах, коли прямий вид на супутники обмежений високими будівлями, деревами або іншими перешкодами. У зв'язку з тим, що смартфони та планшети з вбудованим модулем RTK є частиною пристрою, їх можливість підняття або переміщення для поліпшення сигналу обмежена. Іншими словами, ви можете тримати смартфон тільки на рівні очей, але цього не завжди може бути достатньо. Іноді приймач потрібно підняти хоча б на 2 - 2.5 метри, але смартфон неможливо використовувати, якщо його підняти на таку висоту. 

Це має суттєве значення в геодезичних та картографічних застосуваннях, де точність та надійність позиціонування є критичними. За допомогою віхи або штативу, Walker RTK може бути розміщений на вищому рівні, забезпечуючи кращий кут огляду супутників та зменшуючи вплив перешкод на сигнал.

Таким чином, фізична роздільність між компактним GNSS приймачем Walker RTK і смартфоном з вбудованим RTK модулем дозволяє покращити якість супутникового сигналу та отримати більш точні результати позиціонування в умовах з перешкодами.

Точність позиціонування та конструктивна перевага Walker RTK

Ще одна важлива перевага компактного GNSS приймача Walker RTK полягає у можливості точного позиціонування з точністю до 1-2 см. Смартфони зазвичай тримаються у руці користувача, що ускладнює точне визначення їх положення та реальна точність у руці може бути на рівні 5-10 см. В той же час, Walker RTK може бути встановлений на віху або штатив, що дозволяє досягати геодезичної точності. 

Сантиметровий рівень точності особливо важливий в професійних галузях, таких як геодезія, картографія, сільське господарство та будівництво, де точність вимірювань має принципове значення.

Загалом, використання компактного GNSS приймача Walker RTK з віхою дозволяє отримати точність геодезичного рівня і покращити результати позиціонування у порівнянні з RTK-смартфонами, які мають обмежену можливість точного позиціонування в руках користувача.

Надійність і стабільність сигналу RTK є ще одним важливим фактором, в якому компактний GNSS приймач Walker RTK виявляє перевагу над смартфонами та планшетами з вбудованим RTK модулем.

У смартфонах супутниковий сигнал може бути вплинутий різними перешкодами, включаючи будівлі, дерева, геометрію місцевості та навіть саме тіло людини, яка тримає смартфон. Це може призвести до зниження якості сигналу та точності позиціонування.

У випадку з Walker RTK, його трубчаста конструкція та розташування антени зверху дозволяють уникати перешкод, які можуть завадити прямому супутниковому сигналу. Крім того, використання віхи або штативу дозволяє розмістити приймач вище, забезпечуючи кращий огляд неба та більш надійний фіксований сигнал.