Galileo HAS: високоточна навігація без базових станцій

Категорії
Зміст
  1. Що таке Galileo HAS?
  2. Переваги Galileo HAS
  3. Практичне застосування Galileo HAS
  4. Сільське господарство
  5. Транспорт та логістика
  6. Геодезія та картографія
  7. Цивільне розмінування
  8. Розумні міста та Інтернет речей
  9. Автономні транспортні засоби
  10. Перспективи Galileo HAS в світі

У сучасному світі супутникові навігаційні системи відіграють незамінну роль у щоденному житті мільйонів людей, а також у різноманітних секторах економіки та промисловості. Від точного визначення місцезнаходження транспортних засобів до керування сільськогосподарською технікою та забезпечення безпеки повітряного руху – супутникова навігація є ключовим елементом сучасної інфраструктури. Серед численних систем, що існують сьогодні, система Galileo, розроблена Європейським Союзом, вирізняється своєю унікальністю та стратегічним значенням.

Galileo, європейська супутникова навігаційна система, була створена для забезпечення альтернативи та доповнення до американської системи GPS та російської ГЛОНАСС. На відміну від своїх попередників, Galileo особливо спроектована для цивільного використання та пропонує надзвичайно високу точність, надійність та глобальне покриття. Станом на сьогодні, система Galileo складається з 26 активних супутників, які обертаються навколо Землі, з планами збільшення цієї кількості для забезпечення кращого покриття та резервування.

Важливою віхою у розвитку Galileo є запровадження Galileo High Accuracy Service (HAS), який представляє собою вільно доступний сервіс, здатний забезпечувати надзвичайно високу точність визначення місцезнаходження – до кількох сантиметрів. Така точність досягається завдяки передовим технологіям та інфраструктурі, яка включає не лише супутники, але й мережу наземних станцій по всьому світу. Розвиток і впровадження Galileo HAS відкриває нові горизонти для європейської індустрії, науки та повсякденного життя, пропонуючи неперевершену точність та надійність.

Що таке Galileo HAS?

Galileo High Accuracy Service (HAS) є інноваційним компонентом європейської супутникової навігаційної системи Galileo, розробленим з метою надання користувачам послуг високоточної навігації. Цей сервіс забезпечує покращену точність визначення місцеположення, досягаючи показників в декілька сантиметрів, що становить значний прогрес порівняно з традиційними навігаційними системами, які зазвичай пропонують точність на рівні метрів.

Переваги Galileo HAS

Основою для реалізації такої високої точності в Galileo HAS є сукупність технологій та інфраструктури, яка включає в себе супутники системи Galileo та мережу земних станцій, розташованих по всьому світу. Дані, отримані з цієї інфраструктури, обробляються та надсилаються користувачам у реальному часі, забезпечуючи не тільки високу точність, але й надійність навігаційних послуг.

Galileo HAS пропонує два основні типи послуг: безкоштовний сервіс, який надає дані високої точності широкому колу користувачів, та комерційний сервіс, що пропонує додаткові можливості та покращену точність для спеціалізованих застосунків. Ця гнучкість робить Galileo HAS адаптованим до різноманітних потреб та дозволяє його використання у широкому спектрі галузей, від сільського господарства та геодезії до автомобілебудування та розумних міст.

Однією з ключових переваг Galileo HAS є його незалежність та висока стійкість до перешкод, завдяки чому система забезпечує високу надійність навігаційних даних навіть у складних умовах. Точність безкоштовного сервісу Galileo HAS оцінюється в межах 10-20 см, та система має доступність 90% часу, а після повного запуску сервісу у 2024 році, система стане доступною 99% часу. Така характеристика є особливо важливою для критичних застосунків, де висока точність та надійність є ключовими вимогами.

Завдяки своїм унікальним характеристикам, Galileo HAS відкриває нові можливості для розвитку інноваційних застосунків і слугує важливим інструментом для підвищення ефективності та безпеки в широкому спектрі галузей. Очікується, що з розвитком та популяризацією цього сервісу, Galileo HAS стане незамінним елементом глобальної навігаційної інфраструктури, сприяючи прогресу та інноваціям у найближчі 5-10 років.

Практичне застосування Galileo HAS

Galileo High Accuracy Service (HAS) знайшов своє застосування у низці секторів, де висока точність визначення місцеположення має критичне значення. Інноваційний сервіс відкриває нові можливості для різноманітних галузей, значно підвищуючи ефективність, безпеку та надійність їхньої роботи. Нижче представлені деякі з ключових галузей, де Galileo HAS вже застосовується або має великий потенціал для впровадження.

Сільське господарство

Точне землеробство є одним з найбільш перспективних напрямків застосування Galileo High Accuracy Service (HAS). Система агронавігації geotrack з приймачем GM SMART дозволяє фермерам точно визначати місцеположення сільськогосподарської техніки в полі, оптимізувати маршрути її руху, контролювати поширення добрив та засобів захисту рослин. Це сприяє зниженню витрат та підвищенню врожайності, а також забезпечує більш екологічний підхід до землеробства. З другої половини 2023 року, компанія Геометр Інтернешнл випускає оновлені моделі приймачів GM SMART та GM PRO, що оснащені унікальними модулями, розробленими для бездоганної роботи з Galileo HAS. Стабільна точність агронавігації біля 10-20 см на безкоштовному сигналі та без потреби використання Інтернету задовільняє потреби багатьох фермерів не тільки в Україні, але й по всьому світі.

Транспорт та логістика

Galileo High Accuracy Service (HAS) істотно покращує ефективність управління транспортними потоками, надаючи можливість для точного моніторингу та управління логістичними операціями. Система дозволяє забезпечити високу точність визначення місцеположення транспортних засобів, оптимізацію маршрутів та зниження часу доставки. В авіації, морському та залізничному транспорті Galileo HAS сприяє підвищенню безпеки та надійності переміщень.

Геодезія та картографія

У геодезії та картографії Galileo High Accuracy Service (HAS) відкриває нові можливості для створення детальних та точних карт та моделей місцевості. Висока точність системи дозволяє проводити земельні вимірювання, моніторинг змін у ландшафті та планування використання земель з небувалою досі точністю без використання технології RTK, для якої потрібен Інтернет, або власна Базова Станція з радіопередавачем.

Цивільне розмінування

Використання Galileo High Accuracy Service (HAS) у сфері цивільного розмінування відкриває нові горизонти для підвищення ефективності та безпеки цієї критично важливої діяльності. Висока точність визначення місцеположення, яку забезпечує Galileo HAS, має потенціал кардинально змінити підходи до виявлення та нейтралізації мінних полів та інших вибухонебезпечних предметів. Світова доступність та отримання високої точності координат без використання базових станцій та без використання Інтернету - є критично важливими для галузі цивільного розмінування. 

Розумні міста та Інтернет речей

В контексті розумних міст Galileo High Accuracy Service (HAS) може відігравати ключову роль у розробці та імплементації рішень для Інтернету речей (IoT). Точне визначення місцеположення сприяє ефективному моніторингу та управлінню міською інфраструктурою, включаючи транспортні системи, освітлення, водопостачання та відходи. Це забезпечує підвищення якості життя мешканців, оптимізацію використання ресурсів та зменшення впливу на довкілля.

Автономні транспортні засоби

Розвиток автономних транспортних засобів також значною мірою залежить від систем навігації, таких як Galileo High Accuracy Service (HAS). Висока точність визначення місцеположення є критичною для безпечного та ефективного функціонування безпілотних автомобілів, дронів та інших типів автономних систем.

Перспективи Galileo HAS в світі

Європейський Союз активно працює над розвитком та модернізацією Galileo HAS, плануючи розширити можливості системи та зробити її ще більш доступною для користувачів по всьому світу. Це, без сумніву, матиме значний вплив на майбутнє глобальних навігаційних систем. Компанія Геометр Інтернешнл постійно впроваджує нові технології в свої галузеві рішення, та одна з перших в Україні компаній, яка надає технологію Galileo High Accuracy Service (HAS) в своїх геодезичних GNSS приймачах та в навігаційних системах точного землеробства.

 

( 2 )
Рекомендовані товари
( 93 )
0,00 грн
45 870,00 грн

Оновлена версія GNSS приймача GM SMART тепер підтримує технологію Precise Point Positioning (PPP) від супутникової системи Galileo HAS. Цей приймач нового покоління сумісний з будь-якими навігаційними програмами, забезпечуючи високу точність та надійність позиціонування. GM SMART підтримує режим RTK на частотах L1/L2, що дозволяє отримувати корекції в реальному часі для досягнення сантиметрової точності.

Мультичастотний GNSS RTK приймач GM PRO L для професійного використання. Нова серія приймачів GM PRO mini у компактному корпусі. Приймач має 965 каналів зв'язку з супутниками. Працює з усіма супутниковими системами: GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS, IRNSS і може працювати в будь-якій країні світу. Розроблений для професійного використання в геодезії, сільському господарстві, лісовому господарстві та інших сферах промисловості, де важлива висока точність. 

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*