Автопілот на трактор МТЗ. Неможливе стало можливим

Категорії
Зміст
 1. Як поліпшити ефективність використання тракторів МТЗ?
 2. Чому не кожен автопілот на трактор підходить для МТЗ?
 3. Який автопілот підходить для трактора МТЗ?
 4. Чим система автопілота FJ Dynamics відрізняється від інших?
 5. Де купити систему автопілота на трактор FJ Dynamics в Україні?

автопілот на трактор мтз

Білоруський "залізний кінь" під маркою МТЗ - один з найбільш відомих в Україні. Згадуючи в розмові трактор МТЗ він відразу ж асоціюється у багатьох аграріїв як універсальна бюджетна і надійна сільгоспмашина, здатна виконувати більшість рядових операцій з обробітку грунту. Порядку 10% всіх тракторів в світі виготовлені під брендом МТЗ.

Сучасний модельний ряд тракторів Беларус, з різними класами потужності легко справляється із оранкою, культивацією, обприскуванням, посівом і транспортними перевезеннями.

Найпоширенішими серіями тракторів МТЗ є:

 • МТЗ-320 - наступні після мотоблоків по тяговій потужності. Компактні МТЗ 320.4, 320.4М і 320.5 поставляються з закритими кабінами всепогодного виконання;
 • МТЗ-422 - дві основні модифікації МТЗ 422 і МТЗ 422.1 відповідають високому екологічному стандарту Euro-3A. Використовують аграрії і комунальники;
 • МТЗ-550 - група тракторів з білоруськими двигунами;
 • БЕЛАРУС-622 - випускають з адаптацією під експорт, часто використовують в міському господарстві, у аграріїв також користується попитом;
 • МТЗ-80.1 - найбільша і популярна у аграріїв підгрупа. Складається з 21 моделі тракторів з тяговим класом до 1.4;
 • БЕЛАРУС-921 - трактор з дизельним двигуном і кабіною підвищеної комфортабельності;
 • БЕЛАРУС-1025 - трактори з потужністю до 110 к/с, "заточені" під використання в сільському господарстві;
 • МТЗ 1221 - універсальний трактор для сільського господарства, житлово-комунального господарства та будівництва;
 • МТЗ-1523 - колісні трактори для агрегування з великими широкозахватних агрегатами, наприклад, з великими прес-підбирачами або причіпними збиральними комбайнами;
 • МТЗ-2022 - потужний трактор з підвищеним комфортом для оператора;
 • БЕЛАРУС-3022ДВ - використовується для великих сільгосппідприємств, як потужний аналог іменитих брендів з високим тяговим зусиллям;
 • МТЗ-3522 - модель може працювати одночасно з комбінованими передніми і задніми широкозахватних агрегатами;
 • МТЗ-4522 - трактор 8го тягового класу з двигуном потужністю 466 к/с. Випускається обмеженими партіями під експорт, через невелику потребу.

Незважаючи на великий вибір різних моделей, бюджетний сегмент тракторів МТЗ не "дотягує" до іменитих брендів по автоматизації процесу управління, повноті контролю роботи навісних або причіпних агрегатів, застосування з системами точного землеробства і т.д.

Як поліпшити ефективність використання тракторів МТЗ?

"Підтягнути" трактор Беларус по автоматизації управління можна з використанням додаткового обладнання - курсовказівника на трактор або автопілота із системою автоматичного підрулювання. Це в цілому може підвищити ефективність роботи до 30-40%.

Курсовказівник на трактор МТЗ зазвичай легко встановлюється і підходить для всього модельного ряду. Проте, при установці деяких пристроїв можуть виникнути нюанси. Радимо вибирати з тих виробників агронавігаціі, які дійсно пропонують надійні і перевірені рішення, наприклад, як навігатор на трактор ГеоТрек від компанії ГеоМетр. Він не вимагає переобладнання трактора або спеціальних навичок з його встановлення та налаштування.

Що стосується системи автопілота, то тут питання ускладнюється необхідністю часткового переобладнання трактора.

Чому не кожен автопілот на трактор підходить для МТЗ?

Слід зазначити, що не всі системи автопілотів і автоматичного підрулювання можуть бути встановлені на трактори МТЗ. Автопілот до трактора МТЗ повинен дозволяти його переобладнати і бути сумісним з рульовою системою.

Всі сучасні системи автоподрулювання на трактор поділяють на гідравлічні та електричні.

Втручання в заводську комплектацію ризиковано, особливо якщо це стосується критичних систем, наприклад, гідросистеми трактора, яка відповідає за підйом і опускання агрегатів, рульове управління і т.д. Виходячи з цього, установка гідравлічного підрулювача на трактор МТЗ не найкраще рішення, а з огляду скільки серій МТЗ випускається і кожна з них має свої конструктивні особливості, то завдання підбору підходящого автопілота на МТЗ перетворюється на справжній челлендж.
Другим мінусом, є ціна автопілота на гідравліці, яка вище електричного і доцільність її установки на бюджетному тракторі часто не виправдана.

Який автопілот підходить для трактора МТЗ?

Якщо підбирати точково під свою модель, то на ринку представлено декілька виробників у яких можна купити як гідравлічний, так і електричний автопілот на трактор. Якщо не хочеться самому розбиратися в особливостях кожної системи і витрачати час на її підбір, а потрібна така, яку встановив і вона чітко та безвідмовно працює, то рекомендуємо "дивитися" в бік універсальних рішень, наприклад на FJ Dynamics Autosteering Kit. Це одна з небагатьох електричних систем автоматичного підрулювання, яка однаково добре працює і встановлюється на всі серії МТЗ, навіть старих моделей. Крім того, вона працює з комбайнами і самохідними обприскувачами, що дозволяє повністю вирішити завдання обладнання автопілотами всього парку техніки агропідприємства.

Чим система автопілота FJ Dynamics відрізняється від інших?

Розробником рішення є інноваційна китайська компанія, яка спеціалізується на розробці систем автоматизації для самохідної сільськогосподарської та будівельної техніки. В її рішеннях використовуються новітні розробки в області штучного інтелекту і хмарної обробки даних. Завдяки такому поєднанню, пристрої від FJ Dynamics мають функції, які є навіть не в кожного відомого бренду. Причому практично всі з них уже входять в базову поставку і не вимагають додаткової оплати. Це в тому числі і пояснює популярність цієї системи в інших країнах.

Розробники "заклали" в електропривод крутний момент в 30 Нм, чого на 100% вистачає для "чутливої" роботи рульової колонки будь-якого трактора чи комбайна. А пара GNSS антен дозволяє працювати з точністю до 2,5 см. За бажанням, можна дооснастити трактор спеціальною камерою зі штучним інтелектом або Wi-Fi камерою дає круговий огляд агрегату. Це робить пристрій одним з найбільш функціональних і універсальних.

Ну і головне, що ціна автопілота на трактор FJ Dynamics щонайменше на 50% нижче аналогів, що безперечно є великим плюсом, в розрізі установки на трактори бюджетних серій, таких як МТЗ.

Де купити систему автопілота на трактор FJ Dynamics в Україні?

Продаж автопілотів FJ Dynamics відбувається через мережу професійних компаній-дистриб'юторів, уповноважених компанією виробником.

Компанія Геометр Україна входить в їх число і надає сервіс з безкоштовної доставки, встановлення та налаштування цього пристрою по всій території України.

Для зв'язку з менеджерами, скористайтесь контактною інформацією на нашому сайті або зробіть заявку через кошик.

( 27 )
Рекомендовані товари

Повний комплект системи автоматичного рульового управління, який встановлюється на с/г техніку будь-якого виробника. Відмінна комплектація, в якій є все необхідне. Бренд і модель трактора не має значення, адже в комплекті є все необхідне для установки на будь-яку с/г техніку. Точність 2,5 см при роботі з базовою станцією, або від будь-якого постачальника платного RTK сигналу.

Комплект агронавігації ГеоТрек Експлорер PLUS - нова розробка компанії ГеоМетр з програмним забезпеченням серії EVOLUTION, що забезпечує точність паралельного водіння на рівні 15 см від ряду до ряду, та можливістю підключення до RTK і отримання точності в 1-3 см. Дисплей ГеоТрек Експлорер PLUS має покращенні технічні характеристики, та готовий до стабільної роботи для обробки великих площ. 

Комплект агронавігації Геотрек Lite створений на базі дисплея Samsung 8,7 дюймів, програмного забезпечення geotrack та приймача GM SMART. Приймач GM SMART має спеціальний програмний фільтр згладжування координат, який був розроблен для використання у сільському господарстві. Завдяки фільтру згладжування забезпечується висока точність паралельного водіння. Приймач має 335 каналів для роботи з усіма доступними супутниковими системами: GPS, GLONASS, GALILEO, BEIDOU, QZSS, SBAS. Забезпечує точність паралельного водіння, на рівні 15 см від ряду до ряду.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*